שאלון, שאלונים מתוקפים, מבחני אישיות, טפסים ונהלים

 

יצירת סקרים, שאלונים ועיבודם - כלים

כלים וקישורים לאתרי דוגמאות


מאמרים ומידע

כושר ניתוח- דגמי תלת מימד מתקדמים- חלק א'


נכתב על ידי אריק שני

ניתוח וכושר ניתוח דרושים ביומיום לצרכים שוטפים. בכל דבר ועניין, הן המקצועי והן האישי. כאשר קיים בנמצא כושר ניתוח העונה על צרכי האופי ושימושי היומיום המחייבים אותו- ביצועים רבים משתפרים ומתקיימים בתפוקה מלאה ואיתנה. מקסום כושר ניתוח, חידודו למיטבי וארגונו הבהיר המצוחצח -הבנתית עד תום, מחייבים מידע מקצועי רב היקף ותומך. כל זאת למטרת יצירת כושר ניתוח מנצח פורה ובהיר.

ההבדל בין כושר ניתוח להבנה

הבנה אינה כושר ניתוח. היא משהו שונה לחלוטין ועל כך ניתן לקרוא בספרי הפסיכולוגיה. בקצרה: הבה הינה מושגים, סמלים וייצוג פנימי של מה שנקלט, הוזן באמצעות התפיסה, החושים וכן הלאה.לכל אדם הבנה משלו והיא עשויה אף להשתנות תוך כדי קיומם של מצבי מודעות שונים ורחבים דיים (עיינו ערך : פסיכיאטרייה+מצבים נפשיים). הבנה היא ארגון של ידע אישי, חוויות פנימיות ותצורות (צורות ודרכים של תנועה) של קליטות המקבעות תבניות. ניתן לראות בקלות כי כל אדם ב"הבנתו" חוזר פחות או יותר על אותם חוקי חשיבה.

הגדרת ניתוח

מעצם הגדרתו כ"ניתוח", כלומר, כלפי חוץ, אל הקיים, מובן כי אין אנו עוסקים בשימוש אך ורק במה שקיים בתוך מבנה ההבנה אלא למעשה ב"תיווכה". ה"הבנה" נוגעת בדברים החיצוניים (בשטחי הווירטואליות לפי דגמי פריפריות, חללים ושטחי אובייקט) ונעה בנקודות מחשבה או ביצירת קווים אל האובייקטים הנבחנים או אל הרעיונות של העניין.

כלי ניתוח

על אף קושי ההגדרה, ניתוח הוא שימוש בקיים על הלא קיים ומבחינת יצירת תנועת זווית מבט המתנועעת על צירי ניתוח מכווני זירת "עצמים, אובייקטים דינאמיים רעיונות ואינפורמציות". מלוא תנועת ההתכוונות המיטבית של תודעת ויכולת המנתח, אכן לבצע ניתוח נכון תלויה בקיום כלי ניתוח עצמאיים חדים וממוקסמים. כאלו, שבין היתר, דורשים תחזוקה שבועית לפחות או חודשית.

איפוס כושר ניתוח

בדומה לתחומי דעת נוספים בשטחי מחקר מגוונים, ובדומה אף למכשירי כיול פשוטים ושמישים (זמן- שעון, חום וקור- תרמוסטט,מערכות בקרה – הקלדת צירי ניתוח), כך גם כלי הניתוח עצמם דורשים איפוס כמדי כמה זמן. אולם כיצד נדע מה יש לאפס ? היכן גלגלי השיניים או הקפיץ? או להיכן לכוונו?

דגמי תלת מימד של כושר ניתוח

לבחינת קיומה של שיטה למקסום ולאיפוס כושר ניתוח, נדרשת חשיבה מעמיקה ההולכת לאורכה ולרוחבה של חוות הדעת. עד סוף שדהה ליד גדרות חוות הדעת והן פנימה אל תוך חדרי בית הידע הניצב במרכזה. לא היכן שנמצאות חיות חוות הדעת, אלא אל חדרי הכורסאות המרופדות הנעימות ליד האח הניצב בסלון הבית המרכזי. עם לחישת להבות חום הבנה המאיר את הכל בחיוך של חן

כושר ניתוח – מנגנון מחוגי שעון קיר :תלת מימד חדרי הבנה (C)

כשעון קוקייה המחובר לקירות חדרי הבנת התודעה, כושר ניתוח עשוי להיות מוגדר כשני קווים, כמחוגים ההולכים אל העניין המנותח. האחד ארוך והשני קצר. זוהי תחילתו של העניין. הקו האחד מייצג בעבורנו את מחשבתנו על הדברים ונכנס אל תוכם : לפירוק, להזזת מרכיבים המצופים להיות בתוך טיב העניינים והשני הינו קו מחשבה קצר יותר (מחוג קטן) המייצג קו מחשבה אשר אינו יכול להיכנס לתוך הדברים עצמם.

זהו קו הבקרה החיצוני המתהווה לכל אורך דרכו והיווצרותו מנקודות עניין ומנקודות בחינה והבנה.

המשך במאמר ב'

ממציא, נולדג'וויזר - מנתח ידע ומפתח ידע (מלומד עצמי 13 שנה) כותב מקצועי (חבר ארגון הכותבים הישראלי) http://www.arikshani.co.il התמצאות עומק משולבת בתחומי ידע רבים ראו אודותיי בלחיצה על שמי (המסומן בכחול בראש המאמרים).

מקור המאמר: www.articles.co.il מאמרים לשימוש חופשי.

שאלונים פסיכולוגיים והתנהגותיים | שאלונים ארגוניים וראיון עבודה | שאלונים בחינוך | מבחני אישיות ובחן את עצמך | שאלוני בריאות ותזונה | שאלוני שעשוע | מקורות לסקרים ושאלונים | מבחנים | טפסים | טבלאות שכר | כלים וקישורים | אינדקס