אתר שאלונים וטפסים

 

הסכם קניית מכונית, מכירת מכונית

ביטוח רכב – השוואת מחירים
בצע השוואה חכמה בין חברות הביטוח
וקבל את המחיר המתאים לך.

http://www.best-insurance.co.il** מחירון רכב חינם (מתוך אתר דיסקברי)

הסכם למכירת מכונית (מתוך אתר: טופספיד)

דוגמא לחוזה מכר לרכב (מתוך: פורטל ביטוח רכב)

זכרון דברים לרכישת מכונית (מתוך אתר: זיפזופ)

זכרון דברים לרכישת מכונית (מתוך אתר: נענע כסף)

זכרון דברים לקניית רכב (מתוך אתר: פוטואוטו)

הערה: ההסכמים כולם מובאים כדוגמא בלבד ואינם מהווים ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ ו/או חוזה שניתן להסתמך עליו. ההסכמים והחוזים מכילים בתוכם סוגיות אשר לא ניתן לצפותן מראש ולפיכך יש להיוועץ עם מומחה בטרם חתימה על חוזה כלשהו. מדובר בדוגמא כללית וכוללנית אשר אינה מתאימה בהכרח לכל מקרה. יש להתאים כל חוזה לנסיבות המתאימות בכל מקרה ומקרה.

טיפים לרכישת רכב


סוג הרכב
בדוק את עלויות ביטוח החובה והמקיף של הרכב ווודא שהם במסגרת התקציב שלך. הסדר את הביטוח לפני קבלת הרכב. בדוק כמה קילומטרים לליטר עושה הרכב

הבעלים
בדוק ממי אתה קונה. סוחר מכוניות, שאמינותם מוטלת בספק. טרייד אין. וודא שמי שמציג לכם את הרכב הוא בעל הרכב ולא קרוב או עוזר.

היסטוריית הרכב
מועד הטסט. וודא שהרכב לא משועבד /מעוקל /ממושכן (בדוק אצל רשם המשכונות, בדיקה במשרד הרישוי בלבד אינה מספיקה), היסטוריית הטיפולים של הרכב, הקילומטרז' (במחירוני הרכב יש קילומטרז' ממוצע לרכב, ודא שהקימלומטרז' לא גבוה מזה שבמודעה, ניתן לבדוק קילומטרז עדכני באיגוד המוסכים), רמת האחזקה שלו. מליסינג / טרייד אין- מספקים את כל המידע על הרכב באופן מסודר, אך לא תמיד את כולו. מספר "ידיים" (ניתן לבדוק זאת במשרד הרישוי). ככל שלרכב מספר רב יותר של בעלויות קודמות – סימן אזהרה.

בדוק בעצמך
באור יום/בשמש- האם מדבקת ה"למכירה" צהובה ומיושנת? צבע רכב אחיד, סדקים בצבע, דלתות נפתחות ונסגרות בקלות, גומיות סביב החלון, ריפודים, התנעה, העברת הילוכים, נזילת שמן. בצעו נסיעת מבחן קצרה.

בדיקה במכון רישוי
גש למכון מורשה שאתה בחרת. בדיקה מנהלית, מצב חיצוני, תחתית הרכב, מנוע, מערכות קירור, דלק, מיזוג, בלימה, היגוי, הנעה, חשמל, תא נוסעים, תא מטען ונסיעת מבחן. מכון בדיקה מעניק אחריות על הבדיקה.

מחיר
המחיר יכול להיות נמוך ב-20% מהמחירון. רכישת רכב מהשכרה: ירידה של 6% עד 12%. מונית לשעבר: 30% עד 35%. עמותה ואגודה שיתופית: 7% עד 17%. ערכו של רכב יורד בשנה הראשונה ב-15% ואחר כך כל שנה ב-12. (מכוניות המשפחתיות ששומרות על ערכן: טויוטה קורולה, יו נדאי אקסנט. במכוניות הקטנות: יונדאי ג'טס, טויוטה יאריס ואופל קורסה. מכוניות הדיזל הולכות ומאבדות מערכן בגלל עליית מחירי הסולר שהופכת אותן ללא כדאיות)

העברת בעלות
כיום ההעברה היא במעמד הקנייה. מתבצע בבנק הדואר. לא לשלם לפני שנעשתה העברת בעל ות. ולא לדחות את העברת הבעלות. ביום אחד ניתן לעשות הרבה מאוד עבירות תנועה.